Tizennégy érem Pozsonyból!

Az Érdi Úszó Sport Kft. kilenc sportolója vett részt a Pozsonyban tartott Orca Kupa nemzetközi úszóversenyen, amelyen hat arany-, hat ezüst- és két bronzérmet szereztek.

Nyolc országból, 74 egyesületből összesen 736 úszó érkezett a pozsonyi Orca Kupa nemzetközi viadalra, ahol az érdiek kilenc sportolója állt rajtkőre. Magó Gábor edző Jankó Donátért, Ángyán Mátéért, Tohl Patrikért, Dulka Zsófiáért, Őri Rebekáért, Polgár Lauráért, Kenderesi Krisztináért, Soeterbroek Krisztináért és Poteczin Dánielért szoríthatott.

Az érdiek közül aranyérmes lett a 14-15 évesek között 200 méter háton és 200 méter vegyesen Őri Rebeka, 50 és 100 méter mellen a 15-16 éveseknél Jankó Donát, 100 méter pillangón pedig Tohl Patrik (13-14 évesek) és Kenderesi Krisztina (14-15 évesek).

Másodikként érte a falat 400 gyorson és 200 pillangón Tohl Patrik. Ángyán Máté 50 háton és 100 pillén is ezüstérmes lett, utóbbi számban a 11-12 évesek között induló Poteczin Dániel is második lett, továbbá 50 háton Őri Rebeka is a dobogó középső fokára állhatott.

Harmadik helyen végzett 100 méter háton Kenderesi Krisztina, illetve 50 méter pillangón Tohl Patrik.

A dobogósok mellett még öt negyedik, két ötödik, négy hatodik, két hetedik és egy nyolcadik helyet szereztek a szlovák fővárosban Magó Gábor tanítványai. Az összesített rangsorban az érdiek a tizennégy dobogós és tizennégy döntős eredménnyel a klubok között az előkelő, nyolcadik helyen zárt.