Mintha négy csapat játszott volna

A szombati felkészülési mérkőzés után Magyarország és Spanyolország női röplabda válogatottja vasárnap is egymásnak feszültek az ÉRD Arénában, ám a négy szettig tartó találkozón a vendégek örülhettek.

A második mérkőzés első perceit a dekoncentráció uralta mindkét oldalon, ahol a rossz fogadások, a gyenge feladások és a hálóba lőtt nyitások játszották a főszerepet, s a döcögős kezdés után az első technikai szünetben a spanyolok mentek egy ponttal (7:8). Aztán hamarabb ébredtek, s négyre növelték előnyüket, majd Jan De Brandt lányai ismét szorossá tették a játszmát, de 25:21-re elbukták a nyitó játékrészt.

A második felvonás sokkal kiegyensúlyozottabb és kiegyenlítettebb játékot hozott, legalábbis az elején. A második technikai szünetre ötpontos hátránnyal vonultak Liliom Ritáék (11:16) és ez után sem lett sokkal rózsásabb a helyzet, a spanyolok egy 9:1-es szériával zárták le a második játszmát.

A harmadik szettben úgy tűnt, hogy a vasárnapi a szombati meccs tükörképe lesz, s ekkor a magyarok hoznak egy játékot, de ekkor – ha csak egy nüánsznyival is – a spanyolok hibáztak kevesebbet (22:25).

Azt hittük, hogy vége a meccsnek, a kilátogató szurkolók nagy része már indult volna haza, amikor a műsorközlő bemondta, hogy hátra van még egy szett. A negyedik felvonás is hasonlított az előző háromra, az elején ide-oda fordítottak a csapatok, de a spanyolok többször tudtak nagyobb arányú előnyt szerezni, s a végjátékot is jobban bírták. A vége igen ritka eredmény lett, a 16:25-re elveszített utolsó szett után a spanyolok 4:0-ra nyertek.

A magyar női röplabda-válogatott szeptember 16. és 18. között három mérkőzést vív az Európa-bajnoki szereplés kiharcolására az ÉRD Arénában. Pénteken Észtországgal, szombaton Finnországgal, vasárnap Lengyelországgal játszanak Dobi Edináék.

MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 0:4 (–21, –12, –21, –16)

Érd Aréna, 200 néző. V: Bátkai-Katona, Ujházi.

Magyarország: Szakmáry 12, Liliom 11, Nagy E. 2, Horváth D. 5, Kötél Zs., Dobi 6. Csere: Molcsányi (liberó), Tálas 2, Villám 7, Bleicher 1, Pintér 1, Takács D. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Spanyolország: Corral Bouza 3, Rivero 10, Correa Esteban 8, Gonzalez 7, Collar 17, Segura 17. Csere: Sánchez (liberó), Schlegel, Alvarez, Manzano, Llabrés. Szövetségi kapitány: Pascual Saurin.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:8, 10:13, 12:16, 16:18, 20:21, 20:24. II. játszma: 4:8, 11:13, 11:16, 12:24, 22:18, 24:20. III. játszma: 7:8, 7:14, 10:14, 11:16, 17:18, 18:21, 21:22, 22:24. IV. játszma: 6:8, 10:11, 12:16, 15:19, 16:24.

Mestermérleg:

Jan de Brandt: Gratulálok a spanyoloknak, sokkal jobban játszottak, mint tegnap, mi pedig többet hibáztunk. Az előző meccsen a blokkvédekezésünk kiváló volt, most kevésbé, és a nyitásfogadásaink sem ültek. Az első és a harmadik játszmában is közel jártunk a győzelemhez. A negyedik negyedben mindenkit be akartam vetni, mert nagyon kemény edzéseink voltak és fel kell készülnünk a jövő heti három meccsre. Ez a két meccs jó felkészülés volt a spanyolok ellen, boldog vagyok. Remélem, hogy kijutunk az Európa-bajnokságra, Észtország tűnik a leggyengébb ellenfélnek, velük kezdünk, aztán Finnország ellen már keményebb lesz, mégis a lengyelek a legerősebbek. Bármi megtörténhet, de reméljük a legjobbakat.

Pascual Saurin: Most teljesen máshogy játszottunk, mint tegnap, fejben sokkal jobban ott voltunk támadásban és védekezésben is. Az első meccsen harminchárom pontot kaptunk blokkból, most sikerült orvosolni a problémát.