A tehetség utat talált
Nagy György falikárpitjait 1996-ban láthattuk a művelődési központban az augusztus 20-ai ünnepi program részeként. Akkor persze még a gobelinek készítője is ott lehetett a megnyitón, a mostani tárlatnyitón már csak fia, Nagy Péter emlékezhetett meg róla, a műveket Csibi Krisztina, a Magyarság Háza igazgatója ajánlotta a közönség figyelmébe.
Tovább...László Emőke képei Szentendrén
Aki ezekben a forró napokban arra adja a fejét, hogy Szentendrére kiránduljon, előbb vagy utóbb arra kényszerül, hogy megigyon valami frissítőt egy árnyas helyen. Nos, nekik azt ajánljuk, hogy a válasszák a főtéren a Pótkulcs nevű helyet, mert mostanában érdi ismerőssel, pontosabban a képeivel találkozhatnak. A falakon ugyanis László Emőke festményei láthatók, aki többször bemutatta már munkáit az érdi művelődési központban, s a legutóbbi Téli tárlaton.
Tovább...“Remélem a távozás örömteli lesz és soha nem térek vissza”
Állítólag ezzel a mondattal távozott az élők sorából Frida Kahlo 1954 július 13-án. Igazán azonban sosem távozott el, alakja és művészeti öröksége a mai napig izgalomban tartja a művészeket, antropológusokat, pszichológusokat. Igazi ikonná vált. Pénteken, születésének 111. évfordulóján a Magyar Nemzeti Galériában nyílt kiállítás műveiből. A nagyszabású tárlat Frida Kahlo 26 ismert festményén és 9 rajzán, valamint fotókon és videofelvételeken keresztül öt szekcióban mutatja be az alkotó munkásságát és életének jelentős részleteit.
Tovább...Cím nélkül
Kéri Mihály festőművész utóbbi egy évben készített alkotásaiból nyílt kiállítás Törökbálinton. A tárlat, amit Novotny Tihamér művészeti író nyitott meg, május 27-éig látogatható a törökbálinti falumúzeumban.
Tovább...Keresztszemes csodák
Kötés, horgolás, hímzés – nagy- és ükanyáink mestersége ma, a gépi kötés és a bolti tucatáruk korában egyre jobban kikopik a mindennapokból. Az asztalterítő viaszosvászonból, a babaholmi pamutból készül, és sokan egy gombot sem tudnak felvarrni. Pedig a szép kézimunka nemcsak a szemet gyönyörködteti, hanem időtálló is – mint azt megtapasztalhattuk egy anyák napi kiállításon.
Tovább...A felfedezők köztünk vannak
Szalay-Berzeviczy Attila neve több helyről is ismerős lehet. A gazdasági szakember volt már a Budapesti Értéktőzsde elnöke, az ő nevéhez fűződik a Budapesti Olimpiáért Mozgalom elindítása is. A múlt hét óta új oldaláról is megismerheti az érdi közönség, hiszen ezúttal a néhány évvel ezelőtti világ körüli útján készült fotóiból nyílt kiállítás a Magyar Földrajzi Múzeumban.
Tovább...Karakterré formált kacatok
Igazából nehéz meghatározni azokat a tárgyakat, amelyekkel Adorján Tímea – művésznevén Adoryanti – megtöltötte a művelődési központ előtéri tárlóit. A meghatározásért az alkotóhoz fordultunk segítségért.
Tovább...A helytörténet elkötelezettje
A Szociális Gondozóközpont parkvárosi épületét, mint kiállítóhelyet – A Poly–Art alkotóinak rendeztek itt tavaly tárlatokat – többször elbúcsúztattuk már. Idén mégis újra képek kerültek az egykori moziterem falára.
Tovább...Formateremtő dekomponálás
Akár – színházi kifejezéssel élve – ősbemutatónak is nevezhetnénk Dóró Zsolt festőművész Ketten című kiállítását az Érdi Galériában, ugyanis az alkotó első tárlatát nyitotta meg Balázs Sándor művészeti író, műkritikus.
Tovább...Tájban lebegő lélek
A szociális gondozó parkvárosi épületében rendezett képzőművészeti tárlatoknak már kialakult egy sajátos rituáléja: egy kis vers, egy kis zene, rövid beszélgetés, megnyitó méltatás – ezúttal Kiss Gyöngyi festményeit láthattuk ebben a keretben, a zenei aláfestést Labant Csaba lantművész szolgáltatta, s most sem hiányoztak az IRKA-tagok által írt és fölolvasott költemények sem.
Tovább...