Dani a felnőttek eredményeire tör

Egy 17., egy 22. és egy 34. helyet szerzett az izraeli Netanyában rendezett rövidpályás úszó Európa-Bajnokságon az Érdi Úszó Sport Kft. versenyzője Sós Dániel. Noha még csak 17 éves az érdi úszó, már megmérette magát a felnőtt mezőnyben, s 400 méter vegyesúszásban 17., 100 m vegyesúszásban 53-ból 34., 200 méter vegyesúszásban 22. helyen zárt.

Sós Dániel három vegyesszámban 100 m-en, 200 m-en és 400 m-en állt rajtkőre az izraeli EB-n, ahol ezúttal elmaradtak az idei évben már a bakui Európa Játékokhoz vagy a szingapúri Ifjúsági Világbajnoksághoz hasonló eredmények, de mindezek oka, hogy míg a felnőtt EB-n felnőttek ellen, addig a másik két versenyen saját korosztálya ellen mérette meg magát Sós.
Sós Dániel célja elsősorban a felnőtt mezőny megismerése, tapasztalatszerzés és fejlődés lehetett Netanyában.
400 m vegyesúszásban az első 25 méter után és 75 méter után is hatodikként fordult, sőt a mellúszásig tartotta a lépést a selejtező harmadik futamában az élmezőnnyel, de ott visszacsúszott, s a gyorsúszásban már nem tudta behozni a lemaradását, 4:15.23-nál érte a falat, mellyel a tizedik helyen végzett, összesítésben pedig a 17.-en – a számot egyébként Verrasztó Dávid nyerte meg.
A 53 indulós 100 m vegyesúszásban a középmezőnyben végzett Sós, hisz 55.34-es ideje a 34. helyre volt elég, de az apró részsikernek is örülni kell, hisz a harmadik előfutamban az ötödik helyen zárt az érdi úszó.
200 m vegyesen is hasonlóképpen a középmezőnyben végzett Sós, hisz 1:58.41-gyel a 44 fős mezőny 22. helyén zárt.

Fotó: facebook