Az Asterix nyerte a bajnokságot

Az Érdi Futómű és Műszaki Vizsga Centrum által elsőízben rendezett Érd Városi Kispályás Teremlabdarúgó bajnokságot az érdi „hivatásos” futsalcsapat, az Asterix Futsal nyerte meg. A díjátadó est színvonalát Tóth Réka, a II. Érd Szépe választás első udvarhölgye is emelte jelenlétével.

Igen kiélezett, küzdelmes bajnokságot hozott a Batthyány Általános és Sportiskola tornacsarnokában rendezett érdi kispályás teremfoci bajnokság, melyet hagyományteremtő céllal indított útjára az Érdi Futómű és Műszaki Vizsga Centrum.

A bajnokságban minden csapatban egyszerre 5+1 játékos lehet a pályán, a teljes tornára 16 főt lehet maximálisan nevezni, s idén minden jelentkező tizenhárom mérkőzést játszott – kilencet-kilencet az alapszakaszban, négyet-négyet a felső-, illetve alsóházban. Értelemszerűen a felsőház csapatai is egymás ellen, és az alsóház csapatai is egymás ellen dönthették el a végső sorrendet.

Az érdi Asterix Futsal ugyan szinte végig vezette a tabellát, ám az utolsó három fordulóban egy győzelem és két vereség volt a mérlegük, s mivel az utolsó héten „szabadnaposak” voltak nem volt kezükben a végső győzelem, ehhez a szervező Autóklinika csapatának meg kellett vernie a második helyezett LaVecchia Signora gárdáját, ami sikerült, így a trófea az Godány Balázsékhoz került – igaz szoros csatában.

A lebonyolítás szerint az alsóház három „dobogósát” is díjazták, így Médiaválogatottunk is átvehette az ezüstérmet a II. Érd Szépe első udvarhölgyétől, Tóth Rékától, de emellett több egyéb díjat is kiosztott az udvarhölgy, így például Juhász János, a Minarik csapatában szerzett 27 góljával lett az alsóház gólkirálya, míg a felsőház legeredményesebb játékosa Légrády Attila lett, aki az Asterix Futsalt erősíti, s 25 góllal zárt.

A teljes bajnokság tekintetében a legjobb játékosnak járó díjat Fagyal Bertalan (Autóklinika) vehette át, míg a legjobb kapus az Asterix portása, Gabay Gergely lett teljes joggal, hisz ő kapta a legkevesebb gólt (25) a tizenhárom meccs alatt.

A legsportszerűbb csapat díját az Érdi Birkózók csapata érdemelte ki.

- Egy két kis apróság kivételével jól sikerült a rendezvény, de abból láthatólag, hogy már most tizennégy csapat jelentkezett a következő, január 6-án kezdődő tornára úgy érzem, hogy jól sikerült – mondta a torna főszervezője, az Érdi Futómű és Műszaki Vizsga Centrum tulajdonosa, Bráth Árpád.

- Az embereknek mindig a jobb és a szebb tetszik, s ez a bajnokság sokkal színvonalasabb, mint a környék többi hasonló tornája – folytatta, majd hozzátette, hogy a díjátadó est és a teljes bajnokság színvonalát tovább emelte Tóth Réka, a II. Érd Szépe választás első udvarhölgye is.

A januárban induló bajnokságra Bráth Árpád, főszervezőnél lehet nevezni a +36-70/336-0476-os telefonszámon, vagy az erdiauto@gmail.com-on lehet.

8. Kígyóököliskola 13 5 0 8 53-79 15
9. Minarik 13 3 1 9 74-98 10
10. Érdi Birkózók 13 1 0 12 29-125 3