Két csodálatos arany

Az Érdi Úszó Sport Kft. fiatal versenyzői a Budapest Kupa I. fordulóján vettek részt a Császár-Komjádi uszodában, ahol a rendkívül erős mezőnyből két aranyérmet hoztak haza.

0222_uszas_Az ország legnagyobb úszóklubjainak utánpótlás korosztályai mérték össze tudásukat a Budapest Kupa első fordulójában. Már az sokatmondó adat, hogy a korcsoportokra lebontott versenyszámok indulói átlagban ötven fölött voltak, de például az első korcsoportos fiúk 400 méteres gyorsúszás számában nyolcvanhatan álltak rajtkőre, így a legjobb húszba sem volt könnyű bejutni, de Tohl Patriknak sikerült.  Az érdiektől hárman is a legjobb tízben végeztek, mi több, ketten rögtön aranyérmesek is lettek. Őri Rebeka a 100 méteres hátúszáson, Tohl Patrik pedig 50 m pillangón állhatott a dobogó legalsó fokára, de kettejüknek nagyon kijött a tempó: Őri még 200 m vegyesen egy hetedik, Tohl Patrik pedig 100 m háton és 200 m vegyesen szerzett egy-egy kilencedik helyezést. Gölöncsér Renáta 200 m vegyesen fért be a legjobb tízbe.