A vidék negyedik legjobbja

Már-már hozzászoktunk, hogy ha az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. részt vesz egy versenyen, akkor ott jó eséllyel kiemelkedő teljesítményt nyújt, ezúttal a 65. Vidék Országos Bajnokságon voltak érdekeltek az érdiek, akik nyolc arany-, három ezüst- és egy bronzérmet hoztak.

Kezdjék el ízlelgetni a kifejezést: „Az érdi úszók a legjobbak!”, mert látva az alig néhány éve működő egyesület fejlődését, borítékolható, hogy a már most az elitbe tartozó utánpótlás társaság egy-két év múlva hazánk legsikeresebb gárdái közé emelkedhet. Ezt bizonyítja az elmúlt hétvégi két verseny, a kecskeméti LXV. Vidék Országos Bajnokságról az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. fiatal versenyzői nyolc arany-, három ezüst- és egy bronzérmet hoztak, amely az érmek értékét tekintve az összesített rangsor negyedik helyét jelentette!

A fiatalabb (12-14 éves) úszóknak nem volt könnyű dolguk, hiszen roppant erős, kiélezett mezőnyben kellett bizonyítaniuk, tőlük Polgár Laura negyedik helyezése 800 méter gyorson emelhető ki, valamint a Dobos Viktória, Kovács Boglárka, Szklenár Flóra, Édes Enikő összetételű 4*50 méteres gyorsváltó, amely ugyancsak egy hellyel maradt le a dobogóról.

Az eggyel idősebb, ifi korosztálynak viszont tizenkét érmet tartogatott a viadal. Milák Kristófról legutóbb azt írtuk az olimpiai reménységek versenye után, hogy az akkori öt egyéni aranyérem és három váltóezüst után ő már több mint olimpiai reménység. Ezt pedig ezúttal is bizonyította, miután 50 és 100 m gyorson, 50 és 100 m pillangón is ő álhatott a dobogó legfelső fokára. Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.-nek egyébként öt „szinte” biztos válogatott úszója van, közülük Milák Kristóf mellett a további négy érdi is remekelt. Barócsai Petrának minden éremből jutott egy-egy, 200 m gyorson első, 50 m gyorson második, 50 m pillangón harmadik lett. A hátspecialistának is nevezhető Kovács Benedek 50 m és 200 m háton is diadalmaskodott, míg Tekauer Márk 100 m pillangón első, ötvenen második helyezést ért el. Sós Dániel Kovács Benedek mögött szerzett egy ezüstérmet 200 m háton, ám az ő helyzetét nagyban nehezítette, hogy a kedvenc számai (200 m és 400 m vegyes) ezúttal nem fértek bele a programjába.

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. sportolói összesen 375 ranglistapontot szereztek a versenyen, amellyel – az érmekkel ellentétben – a hatodik helyen zárták a verseny különlistáját. A lányok száz pontot szereztek Barócsai Petrának köszönhetően, de rajta kívül csak Korponay Kata vett részt az ifiktől, a serdülőknél további hat lány állt rajtkőre, így az érdi lányok a 17. helyen zártak. Ezzel ellentétben a tíz érdi fiú a teljes mezőnyt figyelembe véve a harmadik legjobb eredmény hozta a 275 ponttal!