Ígéretes folytatás

A százhalombattai rövidpályás úszó országos bajnokság második napjának délelőtti előfutamain az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. egy versenyzője jutott be a délutáni döntőjébe a csütörtöki programból, hiszen Barócsai Petra 200 pillangón nyolcadik helyen zárt, de Joó Sára 100 háton és 100 gyorson is szerepel a csütörtök délutáni fináléban.

Csak azért egy érdi úszó jutott a csütörtök délelőtti programból a délutáni döntőbe, mert a többiekre középdöntő vár. Mint ismert, a rövidpályás ob-n az ötven és száz méteres számokban rendeznek csak középdöntőket, az ennél hosszabb távokon az előfutamból a legjobb nyolc megy a fináléba.

Barócsai Petra 200 méter pillangón állt rajtkőre, ahol 2:13,22-es idővel lett nyolcadik, amely elegendő volt a döntőbe jutáshoz, de nem lesz egyszerű feladata, hiszen Hosszú Katinka, Késely Ajna, Jakabos Zsuzsanna, Novoszáth Melinda, Szilágyi Liliána, Kapás Boglárka és Berecz Blanka lesz az ellenfele a 17.30-tól kezdődő döntőben.

Az érdiek közül Kovács Benedek 50 háton 0:25,53-as idővel csapott célba, amellyel – Szucsik Bencével holtversenyben – második legjobb idővel jutott döntőbe Földházi Dávid mögött. Ebben a számban Vigassy Bálint 26. helyen végzett 0:27,92-es idővel.

Joó Sára 50 pillangón 0:27,58 perces idővel ötödikként került középdöntőbe, míg 100 vegyesen 1:03,95-tel nyolcadik helyen ment tovább. Viszont kemény délutánja lesz, hiszen 17.22-től az 50 pille középdöntőjében, 17.47-től a 100 gyors döntőjében, 18.06-tól a 100 hát döntőjében, míg 18.14-től a 100 vegyes döntőjében fog úszni. Sőt, ha 50 pillangón döntőbe jut, akkor még 18.31-től is rajtkőre áll.

Sós Dániel – a számunkra meglepő számban is indult – 1500 méter gyorson szállt vízbe, ahol 15:38,94-gyel a tízedik helyen zárt, így nem jutott tovább.

100 gyorson Jánosi Kristóf 14. (0:51,06) helyével középdöntőzik, Vigassy Bálint pedig az 58. helyen végzett 0:55,73-as időeredménnyel.