Egy sima, egy szoros, egy nagy zakó

Az MTK Törökbálint NB I/B-s kosárlabdacsapata szoros meccsen alulmaradt, az NB II-es Budaörs simán nyert, míg a Treff nagy vereséget szenvedett a hétvégi fordulókban.

Jól kezdett az MTK Törökbálint az NB I/B nyugati csoportjának 13. fordulójában, hiszen az Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC ellen az első felvonást még öt ponttal megnyerte, ám a következő két felvonást négy és tizenegy ponttal elvesztette. A hajrában pedig nüanszok döntöttek, hiába nyerte meg hat ponttal a negyedik negyedet a törökbálinti csapat, az öttel több eladott labda nem fért bele, így a győriek szoros meccsen négypontos győzelmet arattak.

Férfi NB I/B Nyugati csoport, 13. forduló
MTK Törökbálint–Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 79–83 (20–15, 20–24, 13–24, 26–20)
Legjobb dobók: Horváth K. 24, Bihari 18, Jakab P. 16, ill. Ruják, Kovács S. 20–20, Nárai, Baruta 15–15.

Az NB II (harmadosztály) Közép A csoportjában szereplő Treff 07 SE nem tudta megszerezni negyedik győzelmét, miután a BKG DSE a kezdetektől érzékeltette a két csapat közti különbséget, a nagyszünetben pedig már harminchárom ponttal vezetett. Az érdi kosarasok ugyan a harmadik játékrészt megnyerték, de ez kevés volt a sikerhez.

Férfi NB II (harmadosztály) Közép ’A’ csoport, 13. forduló
Treff 07 SE–BKG DSE 50–95 (12–30, 14–29, 13–11, 11–25)

Az NB II Közép B csoportjában érdekelt Budaörsi DSE viszont könnyed győzelmet aratott a Kandó FSC felett, miután a BDSE az első negyed után fordított, s előnyét nem engedte ki a kezei közül, végül huszonöt pontos győzelmet aratott.