Megvédte címét a Békéscsaba

Tavaly történelmet írt a Linamar-Békéscsabai RSE azzal, hogy fennállása óta először ünnepelhetett kupagyőzelmet, ám az ÉRD Arénában rendezett Magyar Kupa döntőn ismét legyőzte a Vasas Óbuda együttesét.

Furcsán indult a tavalyi döntő ismétlése, hiszen a címvédő Linamar-Békéscsabai RSE és az ezüstérmes Vasas Óbuda találkozója egy liberó, nevezetesen Lévai Vivien pontjával indult, ám hiába lépett el Jókay Zoltán együttese három ponttal, hiszen békésiek hat játékmenettel később már ugyanennyivel vezettek, s az első szettet könnyedén, tíz ponttal nyerték (25:15, 1:0).

IMG_6072

A második játszmában pedig Szasa Nedeljkovics lányai kezdtek jobban, de ekkor pedig Meredith Hardyék tudtak fordítani, sőt, a második technikai szünet előtt még négy ponttal vezettek (11:15), mégis erre a pihenőre csak egypontos előnnyel vonultak (15:16), aztán a felvonás hajráját pedig a sokkal jobb erőkből álló békésiek bírták jobban, s 25:21-es szettsikerükkel közel kerültek a címvédéshez.

A harmadik játszma pedig már örömjátékot hozott, a Békéscsaba magabiztosan játszott, a Vasas pedig teljesen bizonytalanul, ennek okán csak 3:2-ig tudta tartani magát a fővárosi klub, ezt követően viszont 13:6-nál szerzett utoljára pontot, a BRSE zsinórban tizenkét (!) pontot vitt be, s simán, 25:6-ra hozta az utolsó játszmát, így 3:0-val védte meg címét.

IMG_6075

Női röplabda Magyar Kupa, döntő
LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE–VASAS ÓBUDA 3:0 (15, 21, 6)
ÉRD Aréna, 1600
néző. Vezette: Mezőffy, Bátkai-Katona

BRSE: Bodnár 4, TÁLAS 1, Matics 12, Clement 11, SZMIRNOVA 19, SZAKMÁRY 9
Csere: Szpin, Molcsányi (liberók), Petrenkó, Soós. Edző: Szasa Nedeljkovics

VASAS: Kountoura 2, Sklar 3, Pekárik 1, Németh A. 8, Rountree 13, Hardy 1
Csere: LÉVAI 1 (liberó), Szedmák, Török K., Kiss Gréta, Durst A. Edző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:3, 8:5, 9:8, 16:10, 20:13. II. játszma: 3:0, 8:5, 11:15, 15:16, 22:19. III. játszma: 3:2, 8:3, 13:5, 16:6, 21:6.

FullSizeRender (1)

Ugyan a bronzmeccs tétje és hangulata az esetek javarészében jóval kisebb, ám ez a Jászberényi RK és a Fatum Nyíregyháza meccsére nem volt igaz, hiszen a meccs elején ugyan a nyírségiek 5:1-re is megléptek, de az első technikai szünetben már a Berény vezetett (8:7). A folytatásban pedig próbálta tartani kisebb előnyét, de miután ellépett két-három egységgel, a Nyíregyháza is megindult és egyenlített. Ez egészen 24:24-ig ment, aztán a JRK végül lezárta a szettet (26:24).

A második játszma is legalább annyira kiélezett küzdelmet hozott, mint az első, ám ezúttal a hajrát a nyírségiek bírták jobban, s még 17:12-nél úgy tűnt, hogy a Berény nagy előnyre tesz szert, de ez nem történt meg, helyette Szombathelyi Szandráék egyenlítettek (19:19), s a lélektani előny segítségével egyenlítettek a szettek tekintetében is (21:25, 1:1).

FullSizeRender (2)

De nem csak hogy egyenlített, hanem a vezetést is megszerezte Horváth András csapata, hiszen a harmadik szett elején összehozott négypontos előnyét nem adta le, a JRK csak zárkózni tudott a felvonás közepén, egyenlíteni nem, a végén pedig Villám Lilláék magabiztosan húzták be a harmadik szettet (17:25, 1:2).

A negyedik játszma is nyírségi fölénnyel indult, s ugyan a Jászberénynek voltak fellángolásai, de a Fatum összességében könnyedén hozta a negyedik játszmát és 3:1-re nyert, így ő lett a bronzérmes!

FullSizeRender (3)

Női röplabda Magyar Kupa, bronzmérkőzés
Jászberényi RK–Fatum Nyíregyháza 1:3 (–24, 21, 17, 21)
ÉRD Aréna, 1000
néző. Vezette. Tillmann, Vári

JÁSZBERÉNY: Bleicher R. 4, Gardovics 7, M. Fernandez 15, SZLIJEPCSEVICS 121, Takács B. 7, PINTÉR A. 5. Csere: Ivkovics (liberó), Fábián, Bleicher N., Borsos, Harmath.
Edző: Branislav Franic

NYÍREGYHÁZA: VACSI 5, G. Francesco 8, VALDEZ 21, Kalotai 10, VILLÁM L. 23, SZOMBATHELYI 7. Csere: I. Francesco (liberó), Kundrák.
Edző: Horváth András

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:5, 8:7, 10:10, 16:13, 19:19, 24:24. II. játszma: 1:4, 6:8, 10:9, 16:12, 19:19, 20:23, III. játszma: 0:4, 4:8, 8:10, 9:16, 15:18, 17:21. IV. játszma: 1:6, 4:8, 8:12, 9:16, 17:19, 18:22.

A női röplabda Magyar Kupa végeredménye: 1. Linamar-Békéscsabai RSE, 2. Vasas Óbuda, 3. Fatum Nyíregyháza, 4. Jászberényi RK