Két érmet szereztek a dzsúdósok az Európa-Kupán

Június első hétvégéjén Győrben rendezték a cselgáncsozók serdülő korosztályának Európa-Kupáját, ahol a Diósdi DSE és Érdi Judo Club öt résztvevője egyaránt pontszerző helyen zárt.

A judoklub.hu beszámolója szerint a szombati versenynapon 44 kilogrammban Hajdu Iland versenyzett. Határozott kezdés után a negyeddöntőben hibázott, de a bronzmérkőzésen simán legyőzte ellenfelét és a dobogó legalsó fokára állhatott. Aznap Riedl Dóra a legkeményebb súlycsoportban, 48 kilóban volt érdekelt és a pontszerző, hetedik helyen végzett.

Vasárnap Vargha Zsolt (73 kg) nehéz sorsolás után végzett a hetedik helyen, míg Kovács Boglárka (52 kg) korosztályon aluliként csak egyszer kapott ki, így bronzérmes lett. Bodor Sára (57 kg) épphogy lemaradt az éremről, hiszen a harmadik helyért vívott csatában maradt csak alul, így ötödik lett.

(Fotó: judoklub.hu)