Milák harmadik aranyát szerezte!

Ifjúsági világcsúccsal, elsőként ért célba 7:10,95-ös időeredménnyel a magyar 4×200 méteres férfi gyorsváltó az Indianapolisban zajló ifjúsági úszó világbajnokságon. A négyesnek tagja volt a korábban egyéniben 100 m pillangón és a 4×100-as férfi gyorsváltó tagjaként is aranyérmes úszó, Milák Kristóf.

Az előfutamok során Kalmár Ákos, Barta Márton, Lakatos Dávid és Holló Balázs vezette döntőbe a magyar egységet, amely 7:22,68-nál érte a falat, aztán a délutáni döntőben több változás is volt a mieink összeállításában, csak Holló Balázs maradt meg, bekerült a Budafóka érdije, Márton Richárd, az Érdi Úszó Sport tárnokija, Milák Kristóf, valamint az Egri Úszó Klub Törökbálinton edző sportolója, Németh Nándor is. A magyarok végig nagy harcot vívtak az amerikaiakkal, de a mieink egy századdal megelőzték a házigazdákat, így aranyérmesek lettek. Miláknak ez volt a harmadik aranyérme a szerda óta zajló korosztályos világbajnokságon, hiszen korábban a 4×100-as férfi gyorsváltó tagjaként és 100 m pillangón is első helyen végzett.

Milák 50 méter pillangón volt még érdekelt, ahol az előfutamban 24.41-es idővel összesítésben tizenegyedik helyen jutott tovább, ott aztán 23.85-tel zárt, amellyel saját futamában harmadik, összeségében pedig negyedik helyen került a fináléba.

Barócsai Petra a 400 m gyors előfutamában 4:16.22-es idővel tizenharmadik helyen végzett, így nem jutott fináléba, de itt is lett magyar arany, miután a kőbányai Késely Ajna lett az első.

Németh Nándor az 50 m gyors döntőjében 22.66-os idővel hetedik, a százhalombattai Ilyés Laura Vanda az 50 m hát előfutamában 29.80-as idővel holtversenyben 21. helyen zárt, így nem jutott a délutáni középdöntőbe.

Augusztus 27-én, a verseny utolsó előtti napján Milák az 50 m pillangó döntőjében lesz érdekelt a délutáni programban, ezt megelőzően 100 méter pillangón Barócsai Petra száll versenybe.

A vb utolsó napján Milák kedvenc számában, 200 pillén indul, s ekkor tartják a női 100 pille fináléját is.

Az indianapolisi eseményeket élőben ide kattintva lehet követni, míg a részletes menetrend ide kattintva érhető el.

Az augusztus 23. és 28. között Indianapolisban rendezett ifjúsági-világbajnokság érdi érdekeltségű versenyszámai
08.27., délelőtt: 100 m pillangó, előfutam (Barócsai Petra)
08.27., délután: 50 m pillangó, döntő (Milák Kristóf), 100 m pillangó, középdöntő (Barócsai Petra)
08.28., délelőtt: 200 m pillangó, előfutam (Milák Kristóf)
08.28., délután: 100 m pillangó, döntő (Barócsai Petra), 200 m pillangó, döntő (Milák Kristóf)