Ezúttal bronzérem Miláktól!

Korosztályos országos csúccsal, 23.72-es idővel harmadik helyen végzett 50 méter pillangón az Indianapolisban zajló ifjúsági úszó világbajnokság utolsó előtti napján Milák Kristóf, az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzője.

Mint beszámoltunk róla, Milák az előfutamban 24.41-es idővel összesítésben tizenegyedik helyen jutott tovább, ott aztán 23.85-tel zárt, amellyel saját futamában harmadik, összességében pedig negyedik helyen került a fináléba.

Ott aztán 0:23,72-es idővel bronzérmes lett a házigazda amerikai Michael Andrew és az orosz Andrej Minakov mögött. Miláknak ez már a negyedik érme volt a korosztályos világeseményen, miután előbb a 4×100-as férfi gyorsváltóval, majd 100 m pillangón, ezt követően pedig a 4×200-as férfi gyorsváltóval is a dobogó tetejére állhatott.

A verseny zárónapján Milák kedvenc számában, 200 m pillangón lesz érdekelt, amelyen az ifi-Európa-bajnokságot Netanyában korosztályos világcsúccsal nyerte meg.

Az indianapolisi eseményeket élőben ide kattintva lehet követni, míg a részletes menetrend ide kattintva érhető el.