Újabb Milák-arany!

Újabb versenyszámban nyert aranyérmet Milák Kristóf a Buenos Aires-ben zajló ifjúsági olimpián. Az Érdi Úszó Sport kiválósága a 400 méteres gyorsúszásban elért sikere után 200 m gyorson is diadalmaskodott. Milák ideje 1:47:73 volt, amivel szoros küzdelemben nyert.

Milák ráadásként még leúszta a 100 m pillangó középdöntőjét is, amelyből a harmadik legerősebb idővel lépett tovább. Ma ezen a távon is az aranyérem lesz a célja a magyar olimpiai csapat eddigi legeredményesebb versenyzőjének.

A magyar csapatból Berecz Bianka is első lett, méghozzá 200 m pillangón. Az úszók sikereivel együtt már öt aranyéremnél jár a magyar küldöttség az utánpótláskorúak harmadik nyári olimpiai játékán, hiszen Milák és Berecz mellett mellett a kardozó Rabb Krisztián, és a cselgáncsozók 63 kilogrammos kategóriájában Özbas Szofi állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A ifjúsági olimpia részletes programjáról itt olvashat.

Fotó: MOB/Szalmás Péter