Ezúttal érmek nélkül

A debreceni felnőtt úszó országos bajnokság harmadik napján nem sikerült az éremszerzés egyik térségi úszónak sem, ám az továbbra is óriási siker, hogy a hat indulóból öt új egyéni csúcsot állított fel.

Száz méter háton a Százhalombattai VUK SE női versenyzője, Ilyés Laura Vanda volt érdekelt a fináléban, ám itt nem tudta tartani a lépést a nála jóval rutinosabb ellenfelekkel szemben, végül a 2001-es születésű battai lány 1:03,29-nél érte a falat, mellyel hatodik helyen végzett.

A férfiaknál 100 háton az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzője, Kovács Benedek szállt vízbe a döntőben, ahol több mint két tizedet faragott rekordjából, de nem tudta megszorongatni az aranyérmes Bohus Richárdot, a második Balog Gábort és a harmadik Telegdy Ádámot, így negyedikként zárt.

Az országos bajnokság harmadik napján még 100 m gyorson voltak esélyek, a nőknél Joó Sára 93 századdal, azaz majdnem egy másodperccel javította meg eddigi legjobb idejét, mégis Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn, Molnár Flóra és Gyurinovics Fanni mögött csak ötödikként csapott célba, ám Jakabos Zsuzsannát, Novoszáth Melindát és Szilágyi Liliánát is megelőzte. A B-döntőben Barócsai Petra is egyéni rekorddal zárt, s második, azaz összesítésben tízedik lett.

A férfiaknál Mikák Kristóf is faragott csúcsából, melynek köszönhetően éppen lemaradt az éremről, hiszen az országos csúcsot úszó Németh Nándor, Holoda Péter és Kozma Dominik mögött végzett negyedikként, míg ugyanebben a számban a Budafóka XXII SE érdi sportolója, Márton Richárd lett a hatodik, szintén egyéni csúccsal. A B-döntőben Jánosi Kristóf is javított, s másodikként érte a falat. Érdekesség, hogy itt az élen végző zuglói versenyző dobogós lett volna, míg Jánosi összesítésben a hetedik lett volna, ha a középdöntőből a fináléba ússza magát…

400 m vegyesen a battai Grátz Benjámin döntőzhetett, s függetlenül attól, hogy majdnem három másodperccel elmaradt eddigi legjobbjától, így is a negyedik helyen végzett Gyurta Gergely, Bernek Péter és Holló Balázs mögött.

4. Grátz Benjámin – 4:18,49

Az országos bajnokság részletes programja ide kattintva  érhető el!
Az érdi úszókkal készült interjúnkat ide kattintva olvashatja el, míg mesteredzőjükkel, Selmeci Attilával készített beszélgetésünk itt érhető el.

Rajtlista (zárójelben a versenyző születési éve és az adott számban a nevezési idők, dőlttel a már lezajlott versenyszámok)

Barócsai Petra (2001) – Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft.