Milák ezüsttel folytatta

Hajszállal maradt le az aranyéremről, így két századmásodperces hátránnyal második helyen ért célba Bernek Péter mögött 400 méter gyorson az Érdi Úszó Sport Kft. sportolója, Milák Kristóf a Debrecenben zajló CXX. Országos Úszó Bajnokság második napján.

A tőle viszonylag távolabb álló számban, 400 gyorson is rajtkőre állt Milák Kristóf, aki hetedik helyen végzett az előfutamban 3:56,94-es idővel, majd a döntőre alaposan felszívta magát, hiszen itt több mint hat másodpercet faragott idejéből, s 3:48,71 perces teljesítményével mindössze két századmásodperccel csúszott le az aranyéremről Bernek Péterrel szemben. A bronzérmet 3:50,62-vel a Budafóka XXII. SE érdi úszója, Márton Richárd szerezte meg.

Az ob második napján Barócsai Petra a 400 méter gyors előfutamában ugyan 4:20,76-os idővel hatodik helyen döntős időt úszott, ám ott nem vett részt.

200 méter vegyesen Joó Sára 2:18,41 percnél érte a falat az előfutamban, majd a döntőben ugyan több mint egy másodperccel ment jobbat, ám itt is az ötödik helyen végzett, ami kiváló pontszerző helyezés. Joó mögött hetedik lett a százhalombattai Ilyés Laura Vanda.

50 méter pillangón Milák mellett Jánosi Kristóf és Kovács Benedek is indult. Az előfutamot 0:24,11-gyel Milák nyerte, Jánosi 0:25,00-val kilencedik, Kovács Benedek 0:25,15-tel tizenegyedik helyen került a B-döntőbe.

A délutáni programban Milák a 400 gyors után negyed órával szállt vízbe 50 pillén. A rendkívül rövid pihenőidő ellenére azonban így is 0:24,04-gyel negyedik helyen ért célba. A B-döntőben Jánosi lett a második (0:24,90), Kovács az ötödik (0:25,20) megelőzve a Dunaharaszti MTK érdijét, Tekauer Márkot.

A debreceni ob részletes programja ide kattintva érhető el.

Eredmények, CXX. Úszó Országos Bajnokság, Széchy Tamás Emlékére, Debrecen, 1. nap.