Két bronzérem a harmadik napon

Bronzérmet szerzett 200 méter háton az Érdi Úszó Sport Kft. versenyzője, Kovács Benedek, illetve 100 méter gyorson Milák Kristóf a debreceni úszó országos bajnokság harmadik napján. A 4×100 méteres mix vegyesváltó a rendkívül értékes, negyedik helyet szerezte meg, Joó Sára 100 méter gyorson a hetedik lett.

Hatodik helyen jutott a döntőbe az Érdi Úszó Sport Kft. 4×100 méteres mix vegyesváltója az országos bajnokságon, ahol aztán a Kovács Benedek, Joó Sára, Milák Kristóf és Barócsai Petra alkotta négyes 3:59,74-es idővel zárt, amellyel a rendkívül értékes, negyedik helyet szerezte meg a BVSC-Zugló, a Győr és az Eger mögött.

Joó Sára 100 méter gyorson az előfutamban hetedik helyen jutott tovább 0:57,83-as idővel, majd a döntőben ugyan majd’ fél másodpercet javított délelőtti eredményén, végül 0:57,18 perces idővel a hetedik helyet szerezte meg.

100 gyorson a férfiaknál két érdi is rajtkőre állt. Az előfutamot követően Jánosi Kristóf hatodik (0:50,86), Milák Kristóf hetedik (0:50,94) helyen jutott a délutáni fináléba. Itt aztán Milák ígéretesen kezdett, huszonöt méter után az elsők között volt, mégis a féltávnál csak ötödikként fordult. A jó hajrájának köszönhetően pedig 0:49,49 perccel harmadikként érte a falat, így bronzérmes lett! A Budafóka érdije, Márton Richárd ötödik, Jánosi Kristóf hetedik helyen végzett.

200 méter gyorson Kovács Benedek az első százon nem tudta tartani a lépést Bernek Péterrel és Telegdy Ádámmal, a szám második felében remekül hajrázott, de nem jött ki neki jól a fal, így minimális különbséggel lett bronzérmes az első helyezett Bernek Péter, valamint a második Telegdy Ádám mögött.

A B-döntőben a januárban Érdről a Dunaharasztihoz igazoló Vigassy Bálint indult, aki negyedik helyen végzett.

A debreceni ob részletes programja ide kattintva érhető el.

Eredmények, CXX. Úszó Országos Bajnokság, Széchy Tamás Emlékére, Debrecen, 1. nap.