Milák lett az ob legjobbja!

A nyolc számban induló Milák Kristóf szerezte a legtöbb érmet a debreceni úszó országos bajnokságon. Az Érdi Úszó Sport Kft. 18 éves tehetsége három egyéni aranyérme mellett két ezüstöt (egyet a váltóval) és két bronzérmet (egyet a váltóval) szerzett. Emellett 200 méter pillangón úszott ideje a világranglista élére repítette, míg 100 pillén a világranglista harmadik ideje lett az övé.

Véget ért a 120. úszó országos bajnokság Debrecenben. Az Érdi Úszó Sport Kft. sportolói kitettek magukért a négynapos viadal utolsó felvonásán is. A szombati napon Selmeci Attila tanítványai a 4×100 méteres férfi vegyesváltóval voltak érdekeltek, ahol Kovács Benedek, Milák Kristóf és Jánosi Kristóf mellé becsatlakozott az egyesületnél edzőként tevékenykedő Szele Dávid is. Az előfutamok során az érdi kvartett az Eger és a holtversenyben második helyen végző Kőbánya SC és Győr mögött negyedik helyen került a fináléba. Ott aztán viszont közel tíz (!!!) másodpercet javított az érdi négyes, amely az Egri Úszó Klub és a Kőbánya SC mögött lett bronzérmes!

Az egyéni számok közül 200 méter gyorson többen is indultak. A nőknél Barócsai Petra második idővel jutott a döntőbe, ahol 2:01,96 perces idővel negyedik helyen érte a falat Késely Ajna, Verrasztó Evelyn és Fábián Fanni mögött.

A férfiaknál Milák Kristóf csupán hatodikként került a fináléba, míg a Budafóka érdije, Márton Richárd negyedik helyen ment tovább. A döntőben aztán Milák rengeteget, 3,30 másodpercet javított délelőtti idején, s Kozma Dominik mögött, Németh Nándor előtt lett ezüstérmes! Márton 1:49,10-zel ötödikként zárt.

100 méter pillangón Joó Sára is rajtkőre állt, Barócsai Petra, Milák és Jánosi Kristóf, Márton Richárd, valamint a Dunaharaszti érdije, Tekauer Márk mellett. Joó az előfutamban hatodikként, 1:01,76-tal, Barócsai hetedik helyen 1:01,92-vel került a döntőbe. Ott Joó Sára másfél másodpercet faragott idejéből és Verrasztó Evelyn mögött lett ezüstérmes, míg Barócsai a hetedik helyet szerezte meg.

A férfiaknál az előfutamot több mint fél másodperces előnnyel nyerte meg Milák Kristóf. Negyedikként zárt Márton, hetedikként Tekauer, míg a tizedik, B-döntőt érő pozíció Jánosi Kristófé lett. A döntőben Milák – aki ebben a számban a budapesti felnőtt világbajnokságon ezüstérmes lett – nem kegyelmezett ellenfeleinek, 0,94 másodpercet vert a sportági legendára, Cseh Lászlóra, míg majd’ két másodperccel előzte meg Kenderesi Tamást. Márton Richárd ötödik (0:53,92), Tekauer Márk hetedik (0:54,89) lett. Jánosi viszont nem indult a B-döntőben.

Még egy érdi érdekeltségű szám volt hátra, az 50 méter hátúszás, ahol az előfutamban Joó Sára harmadik helyen, 0:29,88-cal került a női döntőbe, míg a férfiaknál Milák Kristóf lett az első (0:25,46), Kovács Benedek pedig a negyedik (0:26,35).

A délutáni döntők során Joó Sára végül ugyan javított délelőtt produkált eredményén, de csak az ötödik helyet szerezte meg (0:29,64). A férfiaknál viszont Milák szoros csatában, jobb benyúlással 0,02 másodperces előnnyel lett aranyérmes Szentes Bence, valamint a bronzérmet szerző Kovács Benedek előtt!

A debreceni országos bajnokság legtöbb érmét a nyolc számban induló Milák Kristóf szerezte, aki három egyéni elsősége mellett két ezüstérmet és két bronzérmet jegyzett! Emellett 200 méter pillangón úszott ideje a világranglista élére repítette, míg 100 pillén a világranglista harmadik ideje lett az övé.

Selmeci Attila tanítványai összesen három arany-, öt ezüst- és négy bronzéremmel, valamint számos, rendkívül értékes döntős, pontszerző helyezéssel zárták a debreceni országos bajnokságot!