Milák: 10/10

Amiben elindult, azt kivétel nélkül megnyerte a hódmezővásárhelyi ifjúsági országos bajnokságon Milák Kristóf, az Érdi Úszó Sport Kft. sportolója!

Érettségik között, ballagás után, ifi és felnőtt Európa-bajnokságot megelőzően nem sok ideje volt az ifjúsági országos bajnokságra való felkészülésre Milák Kristófnak, aki ennek ellenére a viadal első napján három számban három aranyat , a másodikon kettőből kettőt nyert meg.

A harmadik napon Milák a 100 gyors előfutamában szoros hajrában győzött, viszont a délutáni döntőben egy lélegzetvételnyi idővel megelőzte a győri Hímer Krisztofert. Barócsai ugyanebben a számban az előfutamot másodikként zárta Fábián Fanni mögött, a fináléban viszont egy helyet visszacsúszva bronzérmet szerzett.

200 méter háton az előfutamban Milák még tartalékolt, de így is másodikként érte a falat Szabó Bálint mögött, majd a döntőben egyedüliként fért be két perc alá (1:59,75), így fölényes győzelmet aratott a Darnyi Tamás SC két növendéke, Tiszai András és Szabó Bálint előtt.

A hódmezővásárhelyi esemény utolsó napján ismét három számban állt rajtkőre az érdi egyesület tárnoki tehetsége. 200 méter gyorson Zombori Gábort előzte meg az előfutamban, majd a döntőben több mint fél másodpercet vert az ezüstérmes Berecz Balázsra, így itt is aranyérmes lett (1:51,74).

Ebben a számban még egy érdi érem született, Barócsai Petra a délelőtti előfutamot is megnyerte, majd a döntőben megelőzte őt Késely Ajna, így Barócsai harmadik dobogós helyezését jegyezte.

50 méter háton Milák ismételten káprázatos eredményt produkált, hiszen a táv ellenére már a selejtezőben 63 századot vert a második Zombori Gáborra, majd a döntőben ismét Zomborit előzte meg, jelentős, 67 százados előnnyel. 0:25,53-as idejével pedig új korosztályos csúcsot állított fel!

Aztán még hátra volt a 100 méter pillangó, amelyen tavaly nyáron Milák a felnőtt világbajnokságon lett ezüstérmes! Itt is megnyerte a selejtezőt, majd a döntőben 1,3 másodperccel bizonyult jobbnak Bukovics Milánnal szemben. Ezzel a számmal pedig Milák számára véget ért az ifjúsági országos bajnokság, amelyen tíz számban indulva szerzett tíz aranyérmet!

De ebben a számban újabb érdi aranynak örülhettünk, hiszen Barócsai Petra már az előfutamot itt is megnyerte, majd a fináléban Késely Ajna kizárása miatt aranyérmesként zárt!

Így a két érdi tizenegy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel tért haza a hódmezővásárhelyi ifjúsági országos bajnokságról!