Három ezüsttel és egy arannyal nyitottak az érdiek!

A Jánosi Kristóf, Kovács Benedek, Szele Dávid, Milák Kristóf összetételű érdi négyes második helyen ért célba a győriek mögött a férfi 4×50 méteres gyorsváltóval a százhalombattai rövidpályás úszó országos bajnokság nyitónapján.

Jól indult a százhalombattai viadal az érdi úszók számára, hiszen a nyitónap délelőtti előfutamaiban az érdi 4×50 méteres férfi gyorsváltó megnyerte a versenyét, s 1:31,72-es idővel jutott döntőbe. ott aztán a győriek jelentősen tudtak javítani és több mint két másodperccel múlták felül az ezüstérmet szerző érdi négyest.

Ezen kívül az előfutamok során Barócsai Petra 100 méter gyorson, Joó Sára 200 méter vegyesen, Kovács Benedek 200 méter háton jutott tovább a délutáni programba, míg Milák Kristóf a 400 méter gyors mellett 100 méter pillangón évjáratos csúcsot felállítva végzett a harmadik helyen Cseh László és korábbi csapattársa, Tekauer Márk mögött. Ebben a számban Jánosi Kristóf 13. lett és ugyan középdöntőbe jutott, de visszalépett a számtól. Milák még 50 méter gyorson is döntőzhetett, hiszen hetedik idővel jutott tovább az előfutamból az elődöntőbe, ahol harmadik helyen jutott fináléba. Ezt a számot viszont vállalta a középdöntőben Jánosi is, aki futamában ötödikként, összesítésben pedig tizedikként zárt, így nem jutott fináléba.

A délelőtti előfutamok során még Vigassy Bálint volt érdekelt érdi részről, s 200 méter háton a 16. helyet szerezte meg.

A délutáni programban a már említett 4×50 méteres férfi gyorsváltó ezüstérme és az 50 méter gyors középdöntője mellett több érdi érdekeltségű futamot tartottak.

400 méter gyorson például Milák Kristóf kisebb meglepetésre ezüstérmet szerzett, miután 3:43,50 perces idővel végzett a BVSC-s Bernek Péter mögött! Az érdi tehetség tíz másodpercet javított nevezési idején!

200 méter háton Kovács Benedek döntőzött. A kőbányai Telegdy Ádámot nem lehetett megfogni, végül Balog Gábor mögött bronzérmet szerzett az érdi úszó (1:55,39)!

A 100 méter pillangó középdöntője pikáns csatát hozott, mindkét futamot érdiek nyerték, hiszen az egyiket a Dunaharaszti MTK-KVSE érdije, Tekauer Márk nyerte meg, a másikat pedig Milák Kristóf, ám Tekauer ideje 25 századdal jobb volt Milákénál, így a csütörtök délutáni döntőben ő úszik a négyes pályán. A középdöntőből még a Budafóka érdi úszója, Márton Richárd is továbbjutott, hetedik idővel.

A negyedik érdi érmet Joó Sára szállította Selmeci Attiláéknak, miután a 200 méter vegyesen csak Verrasztó Evelyn tudta megelőzni, így ezüstérmes lett!

Ezt követően még a 100 méter gyors középdöntőjét tartották a nőknél, ahol Barócsai Petra Gyurinovics Fannival holtversenyben, 0:55,73-as idővel végzett az élen a középdöntőben, így összességében a második helyen jutott döntőbe Verrasztó Evelyn mögött.

A nyitónap utolsó érdi számában, az 50 méter pillangó döntőjében Milák Kristóf volt érdekelt, végül az ötödik helyet szerezte meg.

A százhalombattai rövidpályás országos bajnokság mind a négy napján az előfutamok reggel 9 órakor kezdődnek, míg a középdöntők és a döntők 16.30-kor. A viadal percprogramja ide kattintva érhető el!

A csütörtöki programban Kovács Benedek 50 méter háton, Joó Sára 50 méter pillangón, Jánosi Kristóf és Milák Kristóf 100 méter gyorson, Joó Sára és Barócsai Petra 200 méter pillangón, Milák Kristóf pedig 1500 méter gyorson érdekelt az előfutamok során.

A délutáni eseményeknél a férfi 50 méter hátúszás középdöntőjét és döntőjét rendezik, aholgy a női 50 méter pillangóúszásét is. De női pillén még a 200 méter döntőjét is megtartják. Lesz még női 100 méter gyorsúszás finálé, férfi 100 méter gyors középdöntő, férfi 100 méter pillangó döntő is.

Az Érdi Úszó Sport Kft. versenyzőinek nevezése és azok nevezési ideje a 2017. évi százhalombattai rövidpályás úszó országos bajnokságra, dőlttel a már lezajlott események
Férfi 4×50 m gyorsváltó – 2. (Jánosi Kristóf, Kovács Benedek, Szele Dávid, Milák Kristóf), 1:31,01
Férfi 4×50 m vegyesváltó
Mix 4×50 m gyorsváltó
Mix 4×50 m vegyesváltó