Tizenöt svájci dobogó

Húsz ország közel háromszáz versenyzőjével rendezték meg a svájci Uster városában a 26. nemzetközi úszótalálkozót (26th International Swim Meet), melyen az Érdi Úszó Sport Kft. három, az Egri Úszó Klub három, az érdi Plagányi Zsolttal Törökbálinton edző sportolója, illetve a Százhalombattai VUK SE egy úszója vett részt.

A 144 férfit és 123 nőt, azaz összesen 267 indulót felsorakoztató versenyre húsz ország, köztük Kanada, Brazília, Japán vagy az Egyesült Királyság sportolói is leadták nevezésüket.

A magyar csapatban Selmeci Attila érdi tanítványai közül Barócsai Petra, Kovács Benedek és Milák Kristóf szerepelt. Az Egri Úszó Klub Törökbálinton Plagányi Zsolttal edző gárdájából pedig Németh Nándor, Cseh László és Burián Kata volt érdekelt, míg a Százhalombattai VUK SE-ből Grátz Benjámin állt rajtkőre.

Barócsai Petra négy számban indult el, 200 gyorson a B-döntőt megnyerte, míg 400 gyorson az A-döntőben lett ötödik. Emellett a pillangószámok közül 100-on a B-döntőben harmadik, 200-on pedig az A-döntőben ötödik helyen végzett.

Az érmeket a másik két érdi szállította. Milák Kristóf mind 100, mind 200 pillén Cseh Lászlóval osztozott meg testvériesen az első két helyen, miután százon Cseh győzött Milák előtt, 200-on pedig fordítva, azaz Milák nyert Cseht megelőzve. Emellett Milák hozott még egy aranyat, de nem is akármilyet! Merthogy a 400 gyors (!!!) küzdelmeiben is diadalmaskodott, míg 200 gyorson a B-döntőben lett hatodik.

Kovács Benedek szokás szerint a három hátszámban indult, a legrövidebb távon, 50-en nem akadt ellenfele, s aranyérmes lett, míg 100-on és 200-on egyaránt másodikként érte a falat. Utóbbin ráadásul a bronzérmes százhalombattai Grátz Benjámint előzte meg.

Az érdiek így összesen három arany- és három ezüstérmet, valamint értékes döntős helyezéseket értek el az év első nemzetközi megmérettetésén. Selmeci Attiláék február közepén háromhetes edzőtáborba vonulnak Dél-Afrikába, ahol már lázasan készülnek a március végén Debrecenben rendezett felnőtt országos bajnokságra, amely egy rendkívül fontos állomás a nyári, glasgowi felnőtt Európa-bajnokságra való kvalifikáció szempontjából.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el.