Bronz a második napon

Bronzéremmel folytatta az éremgyűjtést Milák Kristóf a Helsinkiben zajló junior korosztályú úszó-Európa-bajnokság második napján. Az Érdi Úszó Sport kiválósága a magyar 4×100 méteres mix gyorsváltó tagjaként, Oroszország és Németország mögött harmadik helyen végzett 3:30 91-es időeredménnyel. Az egység tagja volt még Hímer Krisztofer, Gyurinovics Fanni és Késely Ajna.

Milák érdekelt volt a 100 méteres hátúszás fináléjában is, ahol végül negyedik lett 54:70-nel. 200 méter pillangón a középdöntőt rendezték tegnap a finnországi kontinenstornán: a 18 éves versenyző 1:58:65-tel bejutott a fináléba.

Barócsai Petra is úszott a második versenynapon, 400 méter gyorson hetedik lett 4:14:86-tal.

Összesen három arany- egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar sportolók az Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. A lányoknál Késely Ajna már harmadik Eb-címét nyerte a héten. Ezúttal 400 méter gyorson, ahol Barócsai is indult, 4:05-89-cel bizonyult a leggyorsabbnak. 200 méter pillangón Berecz Petra remekelt: 2:10:06-tal győzedelmeskedett. A hosszútávú 1500 méter gyorson Kalmár Ákos szállította hazánk újabb elsőségét. A bajai egyesület fiatalja 15:04:91-gyel lett Eb-győztes. A nap egyetlen magyar ezüstérmét Ilyés Laurának köszönhetjük, aki 200 méter hátúszásban 2:10:67-tel másodikként ért célba.

Fotó: Magyar Úszó Szövetség Facebook-oldala