Alakítsd Te a történelmet!
2018
jan. 8

Január 21-ig regisztrálhatnak a diákok az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyre (OKPV). A 2018 első negyedévében megrendezendő történelmi témákat feldolgozó stratégiai versenyt immár ötödik alkalommal szervezi meg a Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a Case Solvers csapata.

Tovább...
Nemzetközi sikert ért el egy érdi lány
2017
okt. 9

A közelmúltban rendezték meg a Vitázik a világ ifjúsága XI. nemzetközi döntőjét, ahol Közép-és Kelet-Európa négy legjobb német nyelvű vitázója versengett a végső győzelemért. A 24 perces döntővitában a 3. helyen végzett az érdi Dömötör-Nagy Dóra.

Tovább...
Farsangi kontyban verhetetlen az érdi fodrászlány
2017
feb. 28

Akinek nincs ötlete, milyenné varázsolja hajkoronáját, annak Fórizs Nikoletta munkái adhatnak inspirációt. A fiatal érdi lány még csak 22 éves, de az idei nyíregyházi nemzetközi fordászversenyen a dobogó legfelső fokára állhatott a farsangi konty kategória győzteseként.

Tovább...
Helytörténeti verseny iskolásoknak
2017
feb. 24

A Magyar Földrajzi Múzeum 2017-ben ismét elindítja az Érdekel Érd? elnevezésű versenyét, melyre 6-8. osztályos, 3 fős csapatok jelentkezését várják.

Tovább...
Szép magyar beszéd verseny
2017
feb. 9

Érden már hosszú évek óta a Csuka Zoltán Városi Könyvtár Gyermekkönyvtára ad otthont a Szép Magyar Beszéd verseny általános iskolai területi fordulójának.

Tovább...
Fatimai jelenések
2017
jan. 30

Idén száz esztendeje, hogy három portugál kisgyereknek megjelent a Szűzanya és üzeneteket adott át nekik. Ez, a később fatimai jelenésekként híressé vált eseménysorozat volt a téma a Marianum Általános Iskola hagyományos hittanversenyén

Tovább...
Újra tarolt az ergométer
2016
szept. 10

Budapesten, a Down Alapítvány Rehabilitációs és Sportcentrumában, 2016. szeptember 8-án rendezték a II. Országos Ergométer Versenyt fogyatékos gyermekek, fiatalok és felnőttek számára. Az első versenyen kitűzött célt – miszerint minden évben megrendeznék a versenyt – sikerült megvalósítani.

Tovább...
Területi mesemondó verseny
2016
feb. 25

Tankerületi mesemondó versenyt tartottak szerdán délután az Érdligeti Általános Iskolában. A versenyen az érdi és környékbeli iskolák alsó tagozatos tanulói vettek részt. Az Érdligeti Általános Iskola egykoron csupán városi szinten létező, nagy hagyományokkal bíró mesemondó versenye néhány éve lépett szintet.

Tovább...
26. Yours Truly Nemzetközi Futás
2016
jan. 24

Az érdi futók is csatlakoznak ahhoz a finn kezdeményezéshez, ami azt mondja, hogy mozogjon mindenki kedvére az év leghidegebb időszakában. A Yours Truly egy becsületbeli futóverseny, ahol az időt és a távot is mindenki magának méri.