Két arany- és egy ezüstérem az ob harmadik napján!

Milák Kristóf 200 méter pillangón, Joó Sára pedig 50 méter háton nyert aranyérmet a százhalombattai rövidpályás úszó országos bajnokság harmadik versenynapján. Az Érdi Úszó Sport 4×50 méteres férfi vegyesváltója ezüstérmes lett. A mix gyorsváltót szabálytalan rajt miatt kizárták az előfutamot követően – melyet egyébként megnyertek az érdiek.

A rövidpályás ob harmadik napjának délelőttjén az érdi férfi vegyesváltó simán továbbjutott a döntőbe, míg a mix gyorsváltót szabálytalan rajt miatt kizárták az előfutamot követően – melyet egyébként megnyertek az érdiek.

Az 50 méter hát selejtezőjében Joó Sára a papírformának megfelelően jutott a középdöntőbe, ahol tovább javított, majd a finálét is megnyerte, miután 0:28,10 perces idővel elsőként érte a falat!

50 méter mellen Vigassy Bálint volt érdekelt, aki az előfutamokat követően a 69. helyen zárt.

400 méter gyorson Barócsai Petra 375 méterig remekül tartotta magát, ám az utolsó hosszon beelőzték és hatodikként került a fináléba, ahol 4:13,75-ös idővel egy hellyel csúszott le az éremről.

100 méter háton három érdi szerepelt, Milák Kristóf másodikként, Kovács Benedek harmadikként jutott tovább, míg Vigassy Bálint a 24. helyet szerezte meg. A középdöntőből Kovács harmadik, Milák a hetedik legjobb idővel került a záró napon rendezett fináléba.

100 méter vegyesen Jánosi Kristóf a 24. helyet szerezte meg az előfutamok után.

Női 100 méter pillangón Joó Sára első, Barócsai Petra negyedik idővel jutott tovább, majd a középdöntőben Joó ismét nyert, míg Barócsai egy helyet előrelépett a szombat délutáni döntőbe jutásért.

200 méter pillangón Milák Kristóf egy hatodik hellyel melegített be a döntőre, amelyet aztán nagy csatában nyert meg Kenderesi Tamást legyőzve, így ők ketten az európai ranglista élére ugrottak.

– Rendben van ez az idő, bár ennél is jobbat akartam – van még mit javítani az úszáson. Nyilván más lenne, ha nem nézelődnék közben folyamatosan, ehhez viszont hozzászoktam kiskorom óta, tudjátok, hogy van, muszáj tájékozottnak lenni… A mai egyébként sokkal jobban esett, mint a száz pillangó, az nagyon nagy szenvedés volt, ez most jól ment. Az Eb-ről szombaton döntök: nyilván imádok versenyezni, jó kiállni a világ elé, de iszonyatosan fárasztó volt a nyár – mondta a musz.hu-nak Milák.

Az érdiek tárnoki tehetsége az NSO Tv-nek is nyilatkozott.

Eredmények, Rövidpályás Úszó Országos Bajnokság, Százhalombatta, 3. nap
100 m gyors: Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 47.69
1500 m gyors: Kalmár Ákos (Baja) 14:49.91
50 m mell: Szilágyi Csaba (Hódmezővásárhelyi Senior UVC) 27.04
200 m pillangó: Milák Kristóf (Érd) 1:52.02
4×50 m vegyes váltó: Győri Úszó SE 1:36.55
(Szentes Bence, Gyárfás Bence, Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim)
400 m gyors: Késely Ajna (Kőbánya SC) 4:03.62
100 m vegyes: Jakabos Zsuzsanna (Győr) 1:00.00
50 m hát: Joó Sára (Érd) 28.10
4×100 m gyorsváltó: Győri Úszó SE 3:42.54 – új országos csúcs
(Gyurinovics Fanni, Kovács Réka, Márka Adrienn, Jakabos Zsuzsanna)

MIXED
4×50 m gyorsváltó: Győri Úszó SE 1:34.62
(Gyárfás Bence, Takács Krisztián, Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna)

100 m hát: MK: 2. – 0:54,21; KB 3. – 0:54,24; VB

Az ob első napján az érdiek 4×50 méteres férfi gyorsváltója ezüstérmet szerzett, ahogy 200 méter vegyesen Joó Sára is másodikként érte a falat. De Milák Kristóf is ezüstérmes lett 400 méter gyorson, valamint Kovács Benedek 200 méter háton végzett bronzérmesként. Az első napról készült beszámoló ide kattintva érhető el. A második napon Milák Kristóf két arany-, Barócsai Petra egy ezüst-, Joó Sára és a Dunaharaszti MTK érdije, Tekauer Márk egy-egy bronzérmet szerzett. Összefoglaló itt

A százhalombattai rövidpályás országos bajnokság mind a négy napján az előfutamok reggel 9 órakor kezdődnek, míg a középdöntők és a döntők 16.30-kor. A viadal percprogramja ide kattintva érhető el!

Az Érdi Úszó Sport Kft. versenyzőinek nevezése a2017. évi százhalombattai rövidpályás úszó országos bajnokságra, dőlttel a már lezajlott események
Férfi 4×50 m gyorsváltó – 2. (Jánosi Kristóf, Kovács Benedek, Szele Dávid, Milák Kristóf), 1:31,01
Férfi 4×50 m vegyesváltó – szabálytalan rajt miatt kizárva
Mix 4×50 m gyorsváltó – 2., 1:37,98
Mix 4×50 m vegyesváltó